top of page

Яблучний Спас 2021: дата та історія свята

  • Фото автора: bibliceum 15
    bibliceum 15
  • 19 авг. 2021 г.
  • 2 мин. чтения

Другий Яблучний Спас і Преображення Господнє-2021 святкуємо 19 серпня. У цей день дотримуються важливих народних традицій.


Яблучний Спас – коли святкується Яблучний Спас-2021 настає незабаром після Медового Спаса Маковія. Це Другий Спас, найбільш значимий у низці трьох літніх Спасів, а тому він ще називається Великим Спасом. З цими святами, присвяченими Христу Спасителю, врожаю і щедрим дарам природи, пов’язано багато ритуалів, обрядів і прикмет. 1News розповідає вам про історію і традиції найсмачнішого Яблучного Спаса. Коли Яблучний Спас у 2021 році Лише за п’ять днів після Першого Медового Спаса, йде Другий Спас – він же Яблучний. Щорічно Яблучний Спас припадає на 19 серпня, і в 2021 році випадає на четвер. Яблучний Спас: історія свята В цей же день, 19 серпня, православна церква відзначає значиме свято – Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Ця дата відзначається на честь явлення Божественної величі і слави Ісуса під час молитви на горі своїм найближчим учням – Петрові, Якову та Іоану. Ісус Христос постав перед апостолами в оновленому вигляді, його обличчя засяяло, одяг став білосніжним. А понад ними пролунав Божий голос: “Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав. Його слухайте”. Традиції Яблучного Спаса Зі святом Преображення Господнього в народі пов’язують прикмети, які вказують на перетворення природи, а також поворот з літа на осінь.

  • До наших днів збереглася головна традиція вірян у день Яблучного Спаса – освячення яблук у храмі. До цього дня ці плоди заборонено було їсти, і тільки після святкової церковної служби і окроплення святою водою дозволялося пригощатися яблучками та іншими фруктами, пекти з ними пироги, варити варення і запасати на зиму.

  • Як і під час інших великих церковних свят, на Яблучний Спас люди дотримувалися певних традицій і заборон. У цей день намагалися не виконувати важку, брудну домашню роботу: шити, прати, прибирати, будувати, копати тощо.

  • Преображення Господнє припадає саме на період Успенського посту, коли заборонено вживання м’ясних продуктів, молока і яєць. Однак на честь свята церква робить послаблення в раціоні: дозволено готувати гарячі страви з олією, пригоститися рибою і випити трохи вина.

  • Свято Яблучного Спаса знаменує закінчення літа. За погодою цього дня судили про те, яким буде день Покрови, 14 жовтня, і вся осінь.


 
 
 

コメント


Подпишитесь на рассылку

© 2023 «Книголюб». Сайт создан на Wix.com

  • White Facebook Icon
bottom of page